Velkommen til Psykologerne på Amager

Velkommen til Psykologhuset Bryggen på Islands Brygge på Amager

Få hjælp af en autoriseret psykolog på Amager i København tæt på Islands Brygge metrostation.

Det er nemt for dig at komme til og fra Psykologerne på Islands Brygge i København – både med offentlig transport og i bil. Lokalerne ligger i den gamle historiske cigarfabrik Kigkurren på Islands Brygge på Amager, ca. 5 minutters gang fra Islands Brygge metrostation og ca. 15 minutters gang fra Rådhuspladsen i København. Vores hyggelige og smagfulde lokaler ligger i stuen og straks man kommer ind, mærker man en varm og uformel atmosfære.

Lokalerne ligger i stuen og straks man kommer ind, mærker man den varme uformelle atmosfære, der hersker på stedet. Lokalerne er hyggeligt og smagfuldt indrettet til formålet.

Adresse: Kigkurren 8G, Copenhagen Municipality, Denmark

Kort indlæses

Tal med en psykolog på Amager i København

I Psykologhuset Bryggen på Kigkurren 8G st. tv., 2300 København S, giver vi primært psykologhjælp til private klienter. Med en samtale hos en dygtig og professionel psykolog på Amager kan du blive klogere på dig selv, dine mønstre og din omverden, og du kan få redskaber til at håndtere udfordringer i livet.

Det er vigtigt, at du føler dig godt til rette under vores samtaler. For de fleste er det grænseoverskridende første gang de får hjælp fra en psykolog. Derfor er det vigtigt at skabe et rum, der er imødekommende, og som gør det vanskelige mindre vanskeligt. Derfor har rammerne – dvs. rummets placering og indretning stor indflydelse på dine muligheder for at føle dig veltilpas i den uvante situation, så du kan tale om det der er vigtigt for dig.

Lyse og imødekommende lokaler hos din lokale psykolog på Amager

Lokalerne ligger i stuen, og straks man kommer ind, mærker man den varme og uformelle atmosfære, der hersker på stedet. Lokalerne er hyggeligt og smagfuldt indrettet til formålet. Se artikel om Psykologhuset Bryggen på side 10 i Bryggebladet. nr. 11. Det er vigtigt, at du føler dig godt til rette under vores samtaler.

For de fleste er det grænseoverskridende første gang, de får hjælp af en psykolog. Derfor er det vigtigt at skabe et rum, der er imødekommende, og som gør det vanskelige mindre vanskeligt. Derfor har rammerne – dvs. rummets placering og indretning stor indflydelse på dine muligheder for at føle dig veltilpas i den uvante situation, så du kan tale om det, der er vigtigt for dig.

Uanset hvilken livskrise eller livssituation, du befinder dig i, kan en af vores dygtige psykologer på Amager hjælpe dig. Kontakt os endelig, hvis du har spørgsmål eller har brug for at få uddybet noget. Vi vil rigtig gerne hjælpe dig. Husk, det kræver styrke og mod at række ud efter hjælp – og du er rigtig godt på vej.

Psykologer i psykologhuset Islands Brygge (Kigkurren 8)

Cecilie Westergaard Olsen

Cand.psych.

Tlf. 52 73 06 25
cecilie@psykologerne.dk

Annemette Rasch

Cand.pæd.psych.aut.

Tlf. 23472099
annemette@psykologerne.dk

Jeanette Nissen

Cand.psych. & Family Therapist

Tlf. +44 77 3901 6561
jeanette@psykologerne.dk

Tanja Skov Rønne

cand.psych.aut.

Tlf. 29 92 82 61
tanja@psykologerne.dk

Manja Nash Førby

Cand.pæd.psych.aut.

Tlf. 53 65 13 35
manja@psykologerne.dk

Sefika Arpaci Dehn

Cand.psych.aut.

Tlf. 28 43 42 43
sefika@psykologerne.dk

Michelle Miller

Cand.psych.

Tlf. 61 27 21 83
michelle@psykologerne.dk

Mette Sloth

Cand.psych.aut.

Tlf. 20 22 28 71
mette@psykologerne.dk

Louise Sølvsten Nissen

Cand.psych.aut.

Tlf. 25 46 46 08
louise@psykologerne.dk

Lone Mohr

Cand.psych.aut.

Tlf. 50 49 06 37
lone@psykologerne.dk

Jan Kaa Kristensen

Cand.psych.aut. & specialist

Tlf. 31 39 70 25
jan@psykologerne.dk

Cleoh Dharma Søndergaard

Cand.psych.aut.

Tlf. 28 68 00 44
cleoh@psykologerne.dk

Anita Øland

Cand.psych.aut.

Tlf. 5071 6071
anita@psykologerne.dk
Psykolog i København Stine Søgaard

Stine Østerskov Søgaard

Cand.psych.aut.

Tlf. 50361606
stine@psykologerne.dk

Du kan også læse om disse områder